Vampire Knight & Kuroshitsuji Hungary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ez a fórum a magyar Vampire Knight és Kuroshitsuji fanok számára készült, lépj be!^^
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Kuro shitsuji - The Black Butler

Go down 
+6
Koffeey
Sarayu
May Rin-chan
Cressida Beau Pre
Mokcsi
Mizeria
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next
SzerzőÜzenet
akumaNeko
Kis Denevér
Kis Denevér
akumaNeko


Hozzászólások száma : 69
Join date : 2010. Feb. 08.
Age : 30
Tartózkodási hely : Jászberény / Budapest

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptySzer. Nov. 13, 2013 8:55 pm

nah hello!
ne kövezzetek meg azért mert leálltam a manga fordításával és régen írtam ide - légyszi X"D de egész egyszerűen már nem - nem -neem tudtam már bepótolni és korlátozott mobilnetem is van meg nem volt már időm az érettségi miatt - aztán most meg nem érdekelt annyira ez a weston kollégiumos dolog bevallom őszintén és ez az új kötet sem kötötte le az érdeklődésem a boszorkánnyal vagy mi ez X"D

egyébként elég megszállottnak kéne lennem ha minden hónapban fordítani akarnék még több évig ha ez a manga átmegy naruto hosszúságba o-o

de követni fogom - amúgy már nem is tudnék fordítani mer koleszos vagyok, nincs laptopom és minden ( amúgy bejutottam mozgóképi animációkészítő szakra, egy lépés az álmom felé hogy animét készítsek X"D mondjuk eddig semmi animációt nem készítettünk lol!  )

jah de a nyáron kiolvastam a vampire knightot!!!
Vissza az elejére Go down
Mizeria
Strong-willed princess
Strong-willed princess
Mizeria


Hozzászólások száma : 2818
Join date : 2009. Apr. 21.
Age : 28
Tartózkodási hely : The Nightosphere

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyKedd Nov. 19, 2013 12:15 am

no problem : D őszintén szólva, amilyen a színvonal mostanság, nem is csodálom, nekem se lenne türelmem a több oldalnyi semmit fordítgatni xD

( off grat akumaNeko : ) *hajh, és belegondol, hogy neki az idén még hátravan az egész érettségi hercehurca és a továbbtanulás * szuperül hangzik : D mellesleg nem szemrehányásként, de a VK-val kapcsolatos dolgokat a VK-s topicban ildomos megosztani.. szintúgy az off-os személyes témákat off topic-on belül. : P on )

a legújabb fejezethez:

vegyes érzelmek... végre éreztem, hogy tettünk egy hangyányi, alig érzékelhető lépést előre. xD az elején volt egy kevés, a régi időkre emlékeztető csipkelődés Seb részéről, mikor a mi németet amúgy sem komáló (átérzem) Cielünk rádöbben, hogy a németeknél kicsit mást jelent a nyelvjárás-dolog... és hogy hiába biflázott az odaúton, esélytelen megértenie az ottaniak beszédét : DD ahw, akkor Seb gonosz, kárörvendő kis mosolya láttán rögtön rám jött a kellemes nosztalgia ^^
plusz lehet, lehet... végre megtudtunk valamennyit Sebby múltjáról. ha nem is konkrétat, de legalább annyit elárult a mangaka, mi a véleménye kedvenc démonunknak a boszorkányszombatokról és a boszikról. az a rész volt szvsz a legértékelhetőbb az egész fejezetből, Seb pedig arra a pár oldalra ismét annyira imádnivalóan mephistói volt, mint a legelején : 3
( ki tudja, talán a kritikus megjegyzéseink valami kozmikus úton eljutottak Yanához is xD vagy szimplán beverte valahova a fejét és hirtelen megvilágosodásában rájött, hogy amit az elmúlt időben csinált az fos : D )

DE. sajna amint a történet visszatér az arc-hoz a rövid kitérő után, ismét visszajön az utóbbi hónapok vontatottsága és ötlettelensége. vagy közhelyeset mondjak? mindegy, a lényeg, hogy azért érzékeltem egy jelentősebb színvonalzuhanást. ( vagy lehet már nem érdekelt Sebby után annyira a boszis arc? xD )

meg aztán az erdőbéli asszonykórus boszorkánygyülekezet láttán rögtön az American Horror Story:Coven ugrott be. boszik, boszik mindenhol : D
( bár egyelőre a Coven ütősebb, mint amit Yana eddig produkált, de majd meglátjuk. ettől függetlenül nem hiszem, hogy izgalomban/szórakoztatásban a mangaka megütné az AHS szintjét.. legalábbis mostani állapotában xD )

egy szóval, bár rossznak nem tűnik, egyelőre még csak szikráját sem láttam felcsillanni az eredetiségnek/kreativitásnak : D


Vissza az elejére Go down
Gothic Lady
Vampire Queen
Vampire Queen
Gothic Lady


Hozzászólások száma : 4875
Join date : 2008. Jun. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mad Victorian Tea Party

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyKedd Nov. 19, 2013 11:48 pm

A Friss-be betettem a Kuro live action movie új, bővített előzetesét.
Templom, sátánista kártya orrba-szájba, talán sikerül valami értelmeset kihozniuk belőle:D

OFF akumaNeko, örülünk neked és gratula meg minden, a VK-s véleményedet írd meg majd a másik témában és a nemrég kijött extra fejezetet is lesd meg!Smile ON

Vélemény az új fejezethez:
....
Kis felvezetés a filmhez? Ami abban a sátánista kártyán van, ugyan az a motívum itt, taln kicsit még is belemegyünk valamibe ami tükrözné azt, amiről szólnia kéne a mangának?-,-
Jönnek az őrült falusiak! Resident evil 4? :Dde a népviselet szépen meg lett rajzolva xD
hm, azért lássuk be, még mindig jobb mint a Titanic meg a HP utánzat xD legalább passzol...
a nőcik régi ruhban és a nyakákük is ilyen salamon-szerű-akármi, mikor keresgéltem a salamon-pecsétek után,akkor láttam azt is ami a nyakukban van, csak nem érdekelt annyira, hogy elolvassam. Minden esetre tetszik, hogy végre belevisz egy kis ilyet is:P
A boszi kislánynak meg szintén szép a ruhája, meglátjuk mit hoznak ki belőle.

Seb gonoszkodásai nekem is nosztalgikusak voltak:D talán lesz ebből ismét valami, csak el ne kiabáljukxD
Szerintem a boszorkányos témáról (főleg a felvillanó medál után) könnyebben el tud kanyarodni a démonológiás vonal felé, merem remélni ez a terv!
A szöveg a medálon felismerhetően héber, megpróbálom visszakereseni a medált...ennyit arról hogy nekem estek BlackButler.net fórumon a teórim miatt m eg hogy megírtam,hogy fos az ami most megy -,-
Ez szerintem az lesz vagy hasonló, szintén Salamon kulcsaiból (most nincs időm jobban utána nézni):
Klikk

Szerk.:
frissbe tettem 1-2 képet a filmhez kapcsolódóan...hogy mennyivel jobb az a haj Mizushimának! szerintetek? szerintem jobb lett volna Sebbynek ez a séró...
Vissza az elejére Go down
http://vampireknight.heavenforum.org
Gothic Lady
Vampire Queen
Vampire Queen
Gothic Lady


Hozzászólások száma : 4875
Join date : 2008. Jun. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mad Victorian Tea Party

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptySzomb. Dec. 07, 2013 3:44 pm

Vélemény Hugi új fejezetéhez (nem bírtam ki,hogy ne olvassam el v.v dobott rajta,hogy az mp3-am random a Dark crow smiles-t dobta be Very Happy):
Ismét szívmelengetően költői kezdés. Hugi,küld már el megint az első fejezetet, egyik lakótársnőmnek átküldeném, szerintem tetszene neki:D
Ó,ez az eleje-fejtegetés,ahhh:D és vér:D
Ahogy leírod amit lát, a lelki folyamatokat a tébolyt megszemélyesítve,ah,mesteri, könyörög a kiadásért!vagy csak ennyire az én stílusom?;D
Mikor leírod ahogy a szülői idealizált kép elhamvad....brrr,fergeteges. De nem akarlak ennyit dicsérni, még a végén megárt;D
Van valami könyvmolyképzős vagy pöttyös vagy milyen pájázat, én nem szeretem az ezekhez tartozó könyveknek csúfolt ocsmányságokat, meg általában a bélsár nyer -szobatársnőm pájázott,ő mesélt róla-,fel is olvasott belőle x.x de azért gondoltam megemlítem...xD
Sebby csípős stílusoa...imádom:D úgy hiányzik az eredetiből T.T
de legalább a te írásodban tobzódhatunk:P
Aaaah,ez a damilszakadás...wíííí, borzongok!*o*
Már vártam mikor lép be a színbe teátrálisan Seb,hehe:D
Azért ő se semmi ahogy leteszi magát Emily mellé, halálos:DD
Tetszett ez a párbeszéd közöttük, kiváncsi vagyok mi sül ki belőle. Mikor Pattyfair beocsmánykodott a képbe akkor úgy reménykedtem, hogy szerencsétlen Emily megmenekül T-T XD de az mesébe illő lett volna és korai...de nagyon izgalmas volt a vége, kiváncsian várom a kövi fejezetet:D

Vissza az elejére Go down
http://vampireknight.heavenforum.org
Mizeria
Strong-willed princess
Strong-willed princess
Mizeria


Hozzászólások száma : 2818
Join date : 2009. Apr. 21.
Age : 28
Tartózkodási hely : The Nightosphere

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyVas. Dec. 08, 2013 11:23 pm

én nem bízok bennük.
majd hiszem ha látom ˇ.ˇ

a mangához:
örülnék, de úgy vagyok vele, ha valami hatalmas és lényeges dolgot akarnak csinálni, ami radikálisan előremozdítja a történetet, már rég megtették volna ^^'
csak azért, mert az utóbbi 1-2 fejezet nem ordenáré módon kaksa, még nem nyerték vissza a bizalmam, de nem ám : D  majd ha sikerül ezt a szintet kicsit feljebb tornázni még és tartani huzamosabb ideig, akkor azt mondom, sínen vagyunk.
addig meg maradok szkeptikus. : P

Nővér, én azokat a falusiakat mindig vérparasztoknak hívtam xD  de jó, nekem nem is ugrott be a RE4 : D

na mindegy, most hogy bejött ez a boszis szál, és az AHS-ből is most megy a boszis évad, nagyon remélem, hogy minimum egy ilyet vagy ehhez hasonlót azért itt is fognak produkálni. : DD

meg persze, Sebby-ről is jó lenne, ha tudnánk még meg infót. bár ezt kb mindig elmondom : D ( és ritkán van bármilyen eredménye. bah. )

ez az új frizura nem tetszik... kicsit olyan, mintha paróka lenne rajta, ami enyhén felcsúszott :'D a hosszú haj jó volt, remélem azért a filmben csinálnak vele valamit. ˇ.ˇ

no problem Lady, már el is küldtem : )

ja, hát sajna tényleg így megy... ha néha vannak is olyan botor elképzeléseim, hogy valaha is kiadatom, valszeg már kidolgozom annyira előtte, hogy ne nagyon köthessenek bele, értem ezalatt a dolog vizuális oldalát is, mint illusztrációk meg hasonló. ( legalább a képeket tudják nézegetni, ha már a sztorit úgyse fogják fel xD )
azt is tervezem, hogy valamikor csinálok blogot aztán feldobálgatom rá a fejezeteket, de perpill nagyon el vagyok havazva a továbbtanulás meg hasonlók miatt, normálisan megcsinálni meg időigényes azért. plusz ismertek, lassan írok : DD

igyekszem vele : ) és ismét köszönöm a szokásos vállveregést, mindig nagyon jól esik ^^ hihetetlen löketet tud adni ám : D
Vissza az elejére Go down
Gothic Lady
Vampire Queen
Vampire Queen
Gothic Lady


Hozzászólások száma : 4875
Join date : 2008. Jun. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mad Victorian Tea Party

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyCsüt. Dec. 12, 2013 9:40 pm

Tettem be egy kis frisst.
A 18-as kötet borítója,nem egy nagy durranás.

A filmzene listája, 1-2-nek van érdekes címe, remélem ez nem csak reklámfogás:P
pl. An evil desing, Secret of Phantomhive, Black Invitation, Phantomhive's Walz, Necrosis, XV The Devil, Sacred Song, Angel and devil, Trough the ages.

Jönnek Ciel meg Seb babák a mangaka tervezésével.

A mangához:
minél több bőrt tudjon lehúzni, újabban szeretik így csinálni,tudod.P
ha gyorsan,csak a lényeg történne,miből élne meg a mangaka?;D -,-

Vérparaszt? LOOL

Ez nem illene bele a Kuroba szerintem,túlságosan ez a modern-pszichulós, azért még mindig a viktoriánus korban vagyunk:D de remélem jó lesz...

Új haj? melyikre gondolsz? ami a vörös szőnyegen volt neki? szerintem az jobb. bár a trailerben már megszoktam azt ami van,csak kevésbé Sebbys, a saját haja,a kifutós jobb és Sebbysebb lett volna v.v

Képeskönyv? na ez tök jó ötlet!*g*
HajráSmile
Vissza az elejére Go down
http://vampireknight.heavenforum.org
Gothic Lady
Vampire Queen
Vampire Queen
Gothic Lady


Hozzászólások száma : 4875
Join date : 2008. Jun. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mad Victorian Tea Party

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptySzomb. Dec. 21, 2013 2:24 pm

Új fejezethez vélemény:
Az ünnepi G-Fantasy borító aranyos, de Sebet még pedobear-ebbnek állítja be ^^°
A cover pedig rohadt jó *g* Hugi, gondolom ez neked is tetszik:D tudnám ki az a nő?
Nos,ott maradhatnak a faluban, nehogy bajuk essen...persze, Sebastiannal ste az erdőben szerintem senkinek se esne baja,de nem baj:P
Nekem tetszik hogy a falu ilyen pszichó,de ha nem kerülünk közelebb ezáltal Sebhez vagy Ciel múltjához akkor ismét csak egy fél év pazarlás a semmiért...-,- kapásból csomó ötletem van, hogy tudnánk valamelyiket kapcsolni ehhez:P
A kscsaj széke és ahaja is szarvakkal tarkított, vajon ez sima pogány-kultusz vagy a sátánizmusra hajaz? mint boszorkány, az örödggel kéne lepaktálni a középkori boszorkányperekhez méltóan. Akkor viszont ha Seb felfedné a kilétét vagy akármi, rögtön mgoldódna minden gondjuk:P persze az túl egyszerű lenne v.v'''
Mondjuk ha a kiscsaj megtudnja,hogy sebastian egész neve Sebasitan MIchaeilis,a nagy boszorkányüldöző "után",lehet,hogy nem örülnexD
Seb ismét főz,csodás.
Hm,az vioszont nem rossz fordulat,hogy most a "vérfarkas" betmadja őket....lázba persze továbbra sem hoz.

Vissza az elejére Go down
http://vampireknight.heavenforum.org
Mizeria
Strong-willed princess
Strong-willed princess
Mizeria


Hozzászólások száma : 2818
Join date : 2009. Apr. 21.
Age : 28
Tartózkodási hely : The Nightosphere

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptySzomb. Dec. 21, 2013 11:12 pm

ó, azért egy máglyán égetést betehetnének. ( ha már a falubeliek olyan szívesen dekorálnak vasszüzekkel meg hasonlókkal : D )

ja, a vörös szőnyegesre. nem is lenne rossz, nekem az volt a problémám, hogy furán állt/lett levágva, és ezért úgy nézett ki a fotókon, mint egy paróka : P

manga:

hehe, nekem is a pedobear jutott eszembe kapásból : D   ( bár a kis loli aranyos rajta, egész szimpatikus szereplő eddig ^^ )

Nővér, túl jól ismersz, a cover instant mentés volt amint megláttam  happy   ( off még akkor is, ha nem létező lelkem alig egy órával a fejezet elolvasása előtt súlyosan megtépázta az AC:Black Flag - és nem, nem azért, mert annyira fos. :'D  *nem fog spoilerezni*  on )
szóval csak arra akartam kilyukadni, hogy nagyon minimális mértékben, de azért pöppet visszatért a mangába ( meg úgy az emberiségbe meg hasonlókba ) vetett hitem : DD  
bárcsak az egész manga a cover szellemiségét tükrözné ˇ.ˇ  ( és nem csak helyenként, elvétve a fillerek között)

nekem ez az egész vérfarkasos-boszis dolog azokat a filléres viktoriánus ponyvákat juttatja eszembe, amin akkoriban az emberek borzongtak. : D a kastély sziluettje, a beállítások... szóval szórakoztató, de rohadtul nincs benne semmi új xD  
mindegy, a sulisnál meg a Titanic 2-nél azért fényévekkel jobb : )  
( még úgy is, hogy tartok tőle, azt a színvonalat talán sose fogjuk újra megkapni, mint a Hasfelmetsző Jack-es vagy cirkuszos arc-oknál... * sóhaj * )

a kislány még mindig nagyon aranyos : DD

Sebby megint hozta a dögös formáját, plusz mintha kezdeni fel-feléledni a régi, szívmelengetően gunyoros énje. : P  ti hogy érzitek? : D
Vissza az elejére Go down
Gothic Lady
Vampire Queen
Vampire Queen
Gothic Lady


Hozzászólások száma : 4875
Join date : 2008. Jun. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mad Victorian Tea Party

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyHétf. Jan. 20, 2014 11:01 pm

Vélemény a 89.fejezethez:

Nos,továbbra sem rágtam le a körmömet izgalmamban. Nehezen bontakozik ki a dolog vagy csak én vagyok türelmetlen?
És miért lepődnek meg a vérfarkason? komolyan,ha démonkutya már volt (a nevét elfelejtettem,az animében), akkor vérfarkas why not?-,-
A kiscsaj hallgatózik, Sebby teszi a szépfiút,de ez megint kicsit a pedobear-sége felé tereli a dolgot vagy csak én vagyok rosszindulatú?v.v' (mind1,valószínűleg úgy is az ihlette többek közt a manga alap felállsát,hogy a viktoriánus korban rajongtak-persze titkon-a pedofil démonos storykért..nice)
ööö...mikor a kiscsaj ledobja magát az ágyra,hát kész...nem tudtam,hogy sírjak vagy röhögjek v.v"
Mondjuk szerintem már gáz,hogy Cielt ennyire nulla szexuális érdeklődésűnek mutatják, hogy meglepődik alap dolgokon vagy nem érti....azért az ő korában a fiúk...főleg akkoriban. Most vagy aszexulis, vagy pszichopata vagy akármi,de valami baja van ha 14-15 évesen még ilyen jeleneteket produkál. (nem mondom,hogy szoknyapecér legyen vagy valami, értitek gondolom hogy értem...)
Ciel meg megkapta..."woman-man",meg sem lepődöm. Mondjuk lakótársnőm teóriája szerint ő lány és ez a végén fog majd kiderülni. Ragaszkodik ehhez, mondjuk...szerintem nem az,de meglátjuk.
Ez a "contract" csak nekem tűnik démon-gyanúsnak?Razz
Valami van az erdő levegőjében amitől megbetegszenek és ami maitt vérfarkast látnak,szerintem. Ez bántja a szemet és ettől lesznek betegek. Szerintem. vagy a vérfarkas valami démon és az csinálja. de hogyhogy Sebastian is meg tudott betegedni? A teste monduk emberi,öregszik stb ezt egyszer régen modnta a mangában,de gondolom meghalni nem tud vagy ilyesmi...
minden esetre nem rossz fordulat,hogy most betegek. kíváncsi vagyok mi a fene lesz ebből.
Vissza az elejére Go down
http://vampireknight.heavenforum.org
Mizeria
Strong-willed princess
Strong-willed princess
Mizeria


Hozzászólások száma : 2818
Join date : 2009. Apr. 21.
Age : 28
Tartózkodási hely : The Nightosphere

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyKedd Jan. 21, 2014 10:49 pm

én végig tudtam olvasni és még oda is figyeltem közben. azt hiszem, ez az előbbiekhez képest már nagyon nagy szó : DD

Sebby szerintem csak cinikus volt a szokott módján. : )
igaz, a boszi azért boszi... még akkor is, ha fiatal. az ember azt hinné, hogy "ördöggel cimborálás" meg hasonlók után legalább minimálisan bekapcsolnak az érzékei, és megsejt valamit Seb kilétéből... há~t. nem tudom.

magyarán, hol marad itt a pajtáskodás, kérem? : D puhány boszik ˇ.ˇ egyelőre nem láttam tőlük semmit, ami badass.

szvsz Ciel szimplán b*lfasz xD én ennyivel lezártam a történetet és nagyon jót kuncogtam azon, mennyire életképtelen és szerencsétlen : D ( ahogy láttam, Sebby is így tett. : P )

bár értem mire akarsz kilyukadni Lady, de engem személy szerint jobban bosszant, hogy Ciel részéről kb semmi karakterfejlődés/jellemfejlődés nem történt eddig, sőt, mintha inkább leépítenék, mint fel.
ha legalább az meglenne rendesen, engem őszintén szólva az sem érdekelne, ha Cielnek tulipánfétise lenne ._.

ez a betegség dolog nekem is tetszett... mondjuk azt nem hiszem, hogy tényleg akkora veszélyben lennének : )



Vissza az elejére Go down
Gothic Lady
Vampire Queen
Vampire Queen
Gothic Lady


Hozzászólások száma : 4875
Join date : 2008. Jun. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mad Victorian Tea Party

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyCsüt. Jan. 23, 2014 8:08 pm

Tényleg izgalmasabb lenne ha a boszi sejtene valamit vagy akármi,de várj, még lehet,hogy paktáltak tényleg az ördöggel és nem csak gyógynövényeztek.P dehát ne csodálkozzunk Yanán v.v'

Szerintem sincsenek, de kellemes csalódás lenne ha valami izgalom csurranna-cseppenne...
Vissza az elejére Go down
http://vampireknight.heavenforum.org
Gothic Lady
Vampire Queen
Vampire Queen
Gothic Lady


Hozzászólások száma : 4875
Join date : 2008. Jun. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mad Victorian Tea Party

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptySzomb. Feb. 15, 2014 4:28 pm

A BB fórumon felvetült egy érdekes teória:
The Two Ciels Theory

Eszerint két "Ciel" van vagy volt. Először eszement ötletnek tűnt és alaptalannak, de azért elolvastam amit irtak és gyerekek....bizony van benne valami O.O
Mikor Sebastian megidéződik, a mangában látjuk Ciel(1)-t amint az oltáron vagy micsodán halottan fekszik, aztán már csak hogy áll stb. Későbbviszont azt látjuk, hogy Ciel(2) ketrecben van, onnan nyúl ki-a saját halálának pillanatában?!vagy éppen Ciel Nr.1-énak:P-megrettenve és végül ahogy Seb a kezét megfogja MÉG MINDIG OTT VAN A KETRECBEN!Ez eddig fel sem tűnt nekem,de feketén-fehéren le van rajolva. Na de ha ő a halálakor idézte meg akkor ott kéne feküdnie,de nem igy van! Ezért a feltételezés szerint van egy Ciel Phantomhive, akki akkor és ott meghalt és nem segitett neki senki. De volt ott egy másik fiú is, akivel esetleg összebarátkozott Ciel Phantomhive vagy netán a testvére volt. Ez a másik fiú kiállt kinyúlkálva a ketrecből és idézi meg valahogy Sebastiant. Ez magyarázná,hogy miért hezitál bemutatkozáskor, hogy a gyűrű a tenyerében és nem az ujján van és hogy Seb miért röhög rajta ekkor ill.azt,hogy "until the day lies become truths". Főleg a mangás vonatkozásokat érdemes nézni, a második spoiler-ben. Én csak az első post-ot olvastam el.
Lehet benne valami. Persze az is lehet, hogy alaptalan. De ez a ketrec-nem ketrec dolog tényleg elgondolkodtató.a
Vissza az elejére Go down
http://vampireknight.heavenforum.org
Mizeria
Strong-willed princess
Strong-willed princess
Mizeria


Hozzászólások száma : 2818
Join date : 2009. Apr. 21.
Age : 28
Tartózkodási hely : The Nightosphere

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyVas. Feb. 16, 2014 4:09 am

wow. ez tényleg elég klassz, és még csak nem is annyira belemagyarázós. : D

nekem részemről tetszene. mindig is hiányoltam Ciel karakteréből a kellő árnyaltságot, de egy ilyen fordulattal... bah, és ezek után fillerezni kell : (
( úgy értem, el lehet simítani és rejteni az apró jeleket, amik az esetleges végkifejletre utalhatnak úgy is, hogy az ember nem tölti meg a történet zömét szinte teljesen értéktelen fillerekkel. )

jaj, megint megihletődtem : D de tényleg, felmerült még itt, hogy ez a másik Ciel is Ciel, csak éppen valamiféle kivetülés.. vagy valami, ami Ciel is meg nem is.
( yay, mondjuk a sötétebbik fele ^^ *képzelet -> totál átcsúszott Stephen King birodalmába* )

mindenesetre, ha egy ilyet sikerülne ütősen megoldani, akár még komolyabb gondolatokat is ki lehetne hozni az egészből. : D

amúgy ez gonosz dolog. megint valami epic-ben kezdek el reménykedni, és aztán a végén pofára esek :'D
Vissza az elejére Go down
Gothic Lady
Vampire Queen
Vampire Queen
Gothic Lady


Hozzászólások száma : 4875
Join date : 2008. Jun. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mad Victorian Tea Party

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyKedd Feb. 18, 2014 11:54 pm

Vélemény az új fejezethez:
A cover jó lett, a véres hold a sötétben és Ciel mintha érettebb lenne, az arca és méreteiben is nyúlánkabbnak tűnik. Jó lenne ha legalább egy kicsit fejlődne és nem stagnálna G0 fázisban -,-
Csak nem értem miért domborít szerencsétlen...mind1.
Az első oldal ahol Ciel fekszik, kísérteties hogy gombák között hever,először virágoknak néztem,de vannak ott gombák is dögivel. Talán a farkast valami gomba-halucinogén láttatja?
Kissé demotiváló Seb tehetetlensége a betegség kapcsán, nem tudom ti hogy gondoljátok,főleg,hogy a pestist is ő terjesztette el...mondjuk így legalább a boszorkány funkciót nyer.
Persze Seb tépi le Ciel ruháját...komolyan,fanservice a köbön, szegény Ciel, úgy ki van szolgáltatva a fanok kényének-kedvének,hogy az már perverz -,-
Jah,és pucéran fürdőznek kettecskén a gyógyfürdőben v.v'
De a kis boszi legalább kiszúrja Sebastian pentagramját a kezén,valami:P legalább is gondolom hogy ez történik a 10.oldalon.
Legalább kis visszaemlékezés.
És pont most, mikor a "Két Ciel" teóriát felfedeztem a BB fórumon tűnik beigazolódni? Ahogy elnézem ikrek voltak. Csak nem egyértelmű melyik volt Ciel. a BB fórumosok szerint az a srác,akit megöltek és a mi Cielünk felvette a személyazonosságát. Minden esetre ez okoz némi változást. A mangás kontextusra sajnos nem emlékszem vagy hogy volt-e ilyen, de az animében az első rész elején úgy mondja Ciel,hogy "hozd létre az egészséget",nem mondja hogy "támassz fel halottaimból",ez már akkor furcsa és nyakatekert megfogalmazásnak tartottam.
Mivel felriadva a mi Cielünk rákérdez,hogy "Ciel?",azthiszem a másik srác volt az, talán a rangidős. És vajon az ő jegyese Lizzy?
Kicsit "skizó" ahogy fogalmaz, harmadik szám első személyben Cielről,de ez lehet azért mert ikrek és átérezték egymás fájdalmát stb.
Ciel...megvakul?!O.O na erre nem számítottam...wow o.o
És miért csak Finny-t engedi magához?oO talán kezd elemébe jönni a mangaka? bárcsak!
Ennyi lenne...? A felnőttektől fél? Finny nem az? Én azt hittem ő emg Meirin is fiatal felnőttek,18-21 között oO
Sebastian frappáns válasza viszont nagyon tetszett,a kis kíváncsi:D
A kis banya meg...Sebastian a komornyikja ameddig Ciel meg nem gyógyul. Van olyan sanda gyanúm,hogy ez nem is fog olyan gyorsan menni.
Ileltve Wolfram, akit csak Wolf-nak mond Sulivan, hát elég átlátszó szerintem,hogy ki a farkas:P

Igen Hugi, túl sokat akarsz...xD de ez se rossz az eddigi felhozatalhoz képest:P na emg az ikrek és azok kísértése is King feeling;D

Vissza az elejére Go down
http://vampireknight.heavenforum.org
Mizeria
Strong-willed princess
Strong-willed princess
Mizeria


Hozzászólások száma : 2818
Join date : 2009. Apr. 21.
Age : 28
Tartózkodási hely : The Nightosphere

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptySzer. Feb. 19, 2014 1:36 am

ja, a borító nekem is tetszik. a színek és a beállítás nagyon el lettek találva.

Ciel begombázott. vagy a mangaka gombázott be. ( ez mondjuk megmagyarázná, hogy miért lett hirtelen érdekesebb a sztori : D de psszt, nem szabad rosszmájúnak lenni ˇ.ˇ )

nem hiszem azért, hogy annyira tehetetlen lenne. elég abszurd már ez is, de én jobban hajlok arra, hogy most is csak "játszadozik", ahogy néha szokott, mielőtt átmegy full vadállatba : D mindenesetre, már elkezdett nyomozgatni, ami azt jelenti, hogy olyan rettenetesen nagy veszélyben mégsem volt.
de ismertek, sosem volt erősségem az elemezgetés xD ( az ilyesmivel mindig ki lehetett kergetni a világból )

fanservice. én már meg se lepődtem ._.

én is azt néztem, Nővér : DD well, well, ez érdekesnek ígérkezik. a végén még tényleg kapunk valami fordulatot. let the madness begin! vagy valami ilyesmi... : D

Sullivan helyében én is eloroztam volna Sebastiant : P

jut eszembe, ez az ikres/dupla személyiséges dolog eléggé belefészkelte magát még jó múltkor a fejembe, úgyhogy elkezdtem rajzolni... bár még csak a vázlat van meg egyelőre és néhány részlet még így is hiányzik. na mindegy, ha kész lesz, majd úgyis feldobom : D
Vissza az elejére Go down
Gothic Lady
Vampire Queen
Vampire Queen
Gothic Lady


Hozzászólások száma : 4875
Join date : 2008. Jun. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mad Victorian Tea Party

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptySzomb. Márc. 01, 2014 2:05 pm

Na Hugi, akkor te is úgy látod, hogy talááán lesz még ebből valami:D
A rajzra meg kiváncsi vagyok és az új fejezetedre is:P

Olvasom vissza a mangát, vagyis lapozom át és a lényeges részeket újraolvasom. Főleg a flashback-ek miatt meg hogy nagyvonalakban hogy is volt, hogy ne keverjem az animével.
Amiket eddig találtamés érdekesség:
1. A 8.fejezetben a 12.oldalon Ciel HÁROM sir előtt áll bosszúról hadoválva, nem kettő előtt és itt Madam Rend még él! Vajon kié a harmadik sir?
a,az ikertestvéréé
b,saját magáé
2. A 13.fejezetben Ciel utasitásba adja Sebastiannak, hogy nem árulhatja el és nem hagyhatja el az oldalát, mellette kellmaradnia. Csakhogy...a mostani szituációban a boszorkánynak szolgál. Vajon ez a paktum megszegésének minősül és lesz következménye vagy Ciel védelme miatt nem?
3. A 19.fejezetben a 10.olalon Seb azt mondja "You have summoned me. This fact will not change for eternity. What has been sacrificed will never be returned." és a véres oltár mellett áll, ez utalhat arra, hogy szerintem az egyik iker meghal és őt áldozta fel Ciel, igy meg tudta valahogy idézni Sebbyt.
És amit most szúrtam ki: ezen az oldalon látni hogy az oltár alatt be van rajzolva a pentagram/teragrammaton, ami Seb kezén is van, Salamon pecsétje!!!o.o tehát az elrablók akarták Sebbyt megidézni!!! Szinte biztos, amúgy miért rajzolták volna fel és miért oltáron áldoztak volna, véráldozatot?! O.O a rejtély már csak az, hogyhogy Cielnek engedelmeskedik?

Vissza az elejére Go down
http://vampireknight.heavenforum.org
Gothic Lady
Vampire Queen
Vampire Queen
Gothic Lady


Hozzászólások száma : 4875
Join date : 2008. Jun. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mad Victorian Tea Party

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyCsüt. Márc. 20, 2014 10:42 pm

Megjött a várva várt új fejezet....

Cover tetszik és Sebastian sunyin mosolyog, ez némi reménnyel kecsegtet!
Sajnos amint látom új musical jön...tudnám miért? Vagy csak nekem nem tetszettek?Razz Pontosabban értelmüket nem láttam.
Ciel hisztizik. Ez komoly? -,- Miért hiszi a mangaka azt, hogy ennyire gyerek? Egyre jobban sajnálom a karakterét -,-'
Na de az a Sebby szívdöglesztő jelenés a tükör előtt...-//- És persze egy mozdulatra eltünteti a fekélyeit, ez viszont tetszik. Szóval átvágott eddig minket és őket (?).
Seb hozza a formáját,kis átvezető,mindez szép és jó (csak unalmas khm).
Viszont összességében nem volt olyan vészes. Finny aranyos és Ciel gondolom a másik Cielre gondol. Viszont ez már szerintem a végkifejlet felvezetése...mert ha kiderül mi történt, (iker)testvér, téboly,legyen bármi, az közvetlenül kapcsolódik a fő szálhoz o.o


Vissza az elejére Go down
http://vampireknight.heavenforum.org
Mizeria
Strong-willed princess
Strong-willed princess
Mizeria


Hozzászólások száma : 2818
Join date : 2009. Apr. 21.
Age : 28
Tartózkodási hely : The Nightosphere

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyPént. Márc. 21, 2014 12:04 am

nem tudom, nekem az a megidézős dolog alapból egyértelmű volt már az elején... mi mást akart volna az a sok kedves, csuklyás ember azzal az ipari mennyiségű holttesttel? vagy csak lelkes orvostanhallgatók voltak, akiknek kicsit félresikerült a boncparti? : DD
lehet, hogy Seb a megidézői ellen fordult. egy démontól ilyesmi simán kitelik. pláne, ha kedvezőbb partnert talált a szerződéséhez.
vagy elszúrtak valamit, és Seb kiszabadult a körből vagy miből. köztudott, hogy démont idézni nem egy életbiztosítás : D

én meg se néztem őket. rühellem a musicaleket : D

két eshetőséget látok:
1. a mangakának agyára ment a fanservice, nem találkozott még a karakter/jellemfejlődés fogalmával és a végtelenségig a loli-shota vonalra fog rájátszani, mert ebből jön a sok pénz. ( nem a színvonalas történetből és az árnyalt szereplőkből )
2. tényleg közeleg a vég és mielőtt Ciel teljesen bekattanna, még egyfajta gyermeteg katatón állapotba esik, szellemileg egyre lejjebb épül, mi pedig ennek az izgalmas folyamatnak lehetünk majd boldog tanúi még ki tudja hány fejezeten keresztül. végül már csak a sarokban fog kucorogni gollampózban, duzzadt, bánatos, könnyektől maszatos loli-shota arccal.

szerintem is uncsi volt amúgy : DD

ideje lesz már xD







Vissza az elejére Go down
Gothic Lady
Vampire Queen
Vampire Queen
Gothic Lady


Hozzászólások száma : 4875
Join date : 2008. Jun. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mad Victorian Tea Party

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyVas. Márc. 23, 2014 9:51 am

Akarhattak akár csak szórakozni. Perverzióból leölni a gyerekeket, mint a cirkuszos résznél.
És vajon konkrétan Sebbyt akarták megidézni vagy tük mind1 volt nekik?
Hát jah, szerintem rohadtul nemérdekelték őt, de hamar felmérhette a helyzetet és úgy vélhette,hogy inkább Ciel áldozatának tekinti, úgy érdekesebb a dolog és nem unatkozik:D

Nem maradtál le semmiről -,- én se szeretem őket v.v"

Ne légy ilyen elbizakodott Hugi, szerintem egyik s elesz nyerőVery Happy Lakótársnőmmel kiveséztük a témát, valószinűleg az (iker)testvére halt ott meg, aki az idősebb s így a család jogos örököse,akinek Lizzy is a menyasszonya. A mi Cielünk beteges alkat, ha ő is az idősebb,már csak azért sem lehetne a család feje,főelg has van egy egészséges ikertestvére. Ezért sem szerepel a csaldi képeken, lehagyták szegényt. Esetleg még egy olyat tudunk elképzelni,amit ő nagyon fontolgat egy ideje, miszerint Ciel lány, erre is vannak utaló jelek, ez esetben si lehettek ikrek (cska nem egypetéjűek,de haosnlíthattak ennyire),de magyarázná hogy miért ilyen pöttöm, visszafejlődött és gyp-s meg hisztis.
A téboly túl szép lenne drágám, de még egy halvány pislákoló fény van bennem,miszeirnt kdierül,hogy az ikre,kitálal,aztán meg kiderül,hogy az egész csaka fejében létezik *o*
Mindne esetre szerintem ez már a vég szele és a történet kezdeni fog kibontakozni. Már csa 1-2 arc-ot adok neki ezen kívül. aztán lehet,hogy pofára esünk mint a 32.fejezet környékén...xD
Ikrére utal ez is,amit a barátnőm fedezett fel(most olvassa,aztán így a friss infók tudatában észreveszi a dolgokat):
Kuro ch.66 page 37-39

És jön az új aimé júliusban, majd egy OVA. Mit szóltok? Új Sailor Moon animével karbaöltve júliusban xD A cirkuszos és gyilkossági ügyes a kedvenc arcjaim voltak, meg még a legértelemsebbek xD Viszont csak úgy a dolgok közepébe...?Akkor már inkább movie keleltt volna szerintem.
Vissza az elejére Go down
http://vampireknight.heavenforum.org
Mizeria
Strong-willed princess
Strong-willed princess
Mizeria


Hozzászólások száma : 2818
Join date : 2009. Apr. 21.
Age : 28
Tartózkodási hely : The Nightosphere

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyVas. Márc. 23, 2014 6:08 pm

ha csak perverzióból akarták, nem hiszem, hogy bajlódtak volna a pecséttel meg hasonlókkal : D

én azt mondanám, mindegy volt nekik. egyik se tűnt hatalmas lángésznek és figyelembe véve, mennyire nem tudtak a helyzet magaslatán maradni, én azt mondanám, egyáltalán nem olyan erős démonra számítottak, mint Sebastian.
(vagy csak balf*szok voltak és olyasmit idéztek meg, amiről úgy hitték, hogy kordában tudják tartani, aztán szépen koppantak : D )

nem elbizakodott voltam, inkább a szokott módon ironikus : D ( csupán a költői kérdésedre válaszoltam, "miért hiszi a mangaka azt, hogy ennyire gyerek?" )
de így utólag már amúgyis lényegtelen : D

" magyarázná hogy miért ilyen pöttöm, visszafejlődött és gyp-s meg hisztis. " <- erre kicsit felbolydult a feminista lelkem xD
( attól függetlenül, hogy Ciel igen... hát, maradjunk annyiban, hogy fiúnak, lánynak is elég nyamvadt szerencsétlen : D )


reméljük, jók lesznek. legalább lesz mit néznem, addigra nagyjából a Trónok harca új évada is lefut : DD








Vissza az elejére Go down
Gothic Lady
Vampire Queen
Vampire Queen
Gothic Lady


Hozzászólások száma : 4875
Join date : 2008. Jun. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mad Victorian Tea Party

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyPént. Ápr. 11, 2014 2:41 pm

Én is kissé feminista vagyok, nem úgy értettem, tudod :)De igen, Ciel még lányak is elfuserált...
A nemesi családok a lány gyerekeket nem igen preferálták, ahogy az ikrek se voltak valami szívesen fogadottak. Hát még a betegeskedő gyerekeket próbálták rejtegetni. Ez mind magyarázhatja hogy miért nem szerepel pl a fotókon (két gyerek).

Illetve BB fórumon egy japán lány egy nagyon érdekes bejegyzést írt, a félrefordításokról:


bottan írta:
Hallo everyone, I'm a new member here and I'm from Japan.
As far as I read blogs and forums of Japanese fans, it seems like most people here believe in the "Ciel had a twin brother"-theory. To be more precise:  the "young master" we used to know since Chapter1 is NOT true Ciel, but he took the identity of his older twin brother, the REAL Ciel Phantomhive, who died 3 years ago on the sacrifice altar.

I know some of you think that the twin-theory is abrupt and that it makes no sense.
But regardless of whether this theory is true or not, you should remember that you are reading the TRANSLATED version of the manga. Japanese language is really complicated and ambiguous, so it is very difficult to translate it properly. As someone already said, there is no strict differentiation between singular and plural in our language. For example: If someone says "kodomo", which means "child/cildren", he could mean one child, two children or more children, so as in case of Madam Red's flashback in Ch.10: Yes, the nurse says "It's a boy." in the English version, but in the original version she just says: "Otokonoko desuyo", which could mean "It's a boy" OR "They are boys".
Added to this linguistic problem, we aslo have an INTERPRETATION problem. Since translators aren't omniscent, they first have to intrepret what Yana could have meant and then, they can start to translate. As a result, there might be a DISCREPANCY between the translators's interpretation and Yana's intention.

I read both Japanese and English version of this manga and unfortunately, there ARE some translation mistakes/inaccuracies in the English version. Here are some examples:
- Chapter 10, (http://www.kuroshitsujimanga.com/10/33/)
English Tranlsation: "My gentle sister and others, my cute nephew, people I loved."
Japanese original: "My gentle sister and others, my cute nephews, people I loved" (-> "Oikko-tachi", Oikko = nephew/nephews, tachi = suffix to express plural).  
*Madam Red could have meant Ciel and Lizzy. But since Lizzy is not her niece, it is more likely that she meant the twins.

- Chapter 32, (http://www.kuroshitsujimanga.com/32/13/)
English translation: "The Earl along with his wife and son were killed."  
Japanese original: "The Earl along with his children." (-> "Okosama-tachi", Okosama= child/children, tachi = see above)
*If Joker really meant Ciel and Rachel as in the English version, he probably would have said so, but he chose the word "CHILDREN".

- Chapter 90, (http://www.kuroshitsujimanga.com/90/17/):
English translation: "Ciel! Don't take ME away!".
Japanese original: "Ciel! Don't take (HIM) away!".
*This is the most serious mistake so far I noticed in the English translation.

As you can see, the grammatical rule about singular/plural, object/subject etc. in Japanese language is really ambiguous, confusing and annoying, even for native speakers, so I don't intend to criticize the translators. I just wanted to say that in the original manga, it was NEVER confirmed that Ciel is the only child OR that he has siblings. Yana usually formulates the characters's lines so that both interpretations are possible.    
 
Apart from all the above mentioned aspects, the biggest hint for the "young-master-is-not-true-Ciel"-theory is, that Sebastian, who does NOT lie (as it is part of the contract, see Ch.62), never called the young master by name, i.e. "Ciel". Moreover, whenever young master calls himself "Ciel Phantomhive", Sebastian always laughs cynically and says that young master is a liar.

So, that's how we Japanese fans see it. And this is just one of many possiblilities. Yana is really good in misleading the readers, so maybe all of these theories (twins, imaginary friend, identitiy disorder, etc) might turn out completely wrong. Yana only knows...
Anyway, I'm really looking forward to the next chapter and, of course, to watching the 3rd season of the anime! Yattaaah=
)


Amit a végén ír, arra én is felfigyeltem, hogy Ciel ha veri a mellét, hogy ő az, Sebby mindig kiröhögi.

Illetve a témában egy Tumblr-s blogbejegyzés ami próbálta az eddigi összes infót összegyűjteni:
Two-Ciel Theory (All hints so far)

Nem tudom tudatban voltak-e kit idéznek (vagy inkább mit). Slamon kis kulcsai (bookline/online) szerint szét van írva hogy melyik démont hogyan kell megidézni. Lehet hogy hasonlóan mindet, fogalmam sincs, nem olvastam, bár potom pénzért magyarul is hozzáférhető. Az online verzióban viszont kikerestem a jelet, ami Sebastian kézfején van (92.oldal), Salamon pentagramjának hivják. Medálként kéne hordani aranyban vagy ezüstben és a másik felén a megidézett démon jpecsétjének kell lennie. Ez megóvja a viselőt a veszélytől és EZZEL parancsol a szellemeknek. Szóval ennyit erről hogy engem BB fórumon lehurrogtam a Salamonos hivatkozást illetően -,-
Minden esetre annyit tudok, hogy a zsidó vallás rabbijai Salamon után betiltották a démonidézgetést, mert túl veszélyes dolognak tartották és ugye ezt átvette a katolicizmus is még erősebb tiltással, a démonnal még beszélni sem szabad. Salamon idézgetett, de ő még is csak a hatalmas Salamon király volt, akinek talán gond nélkül ment hogy uralma alá hajtsa a démonokat.

Másrészt...ha Sebastiannak áldozták az egyik ikret, gondolom elvitte a lelkét. A fejembe ötlött, hogy akkor vajon nem az volt a fizettsége a szolgálatáért? Vagy az "egyet fizet, kettőt kap" elv szerint a másik iker leke is az övé? Hiszen hangiztatja hogy éhezik Cielünk lelkére, esetleg ez csak örök sóvárgás? Mondjuk ha lepaktál az ördöggel, úgy is elkárhozik a lelke.
Vissza az elejére Go down
http://vampireknight.heavenforum.org
akumaNeko
Kis Denevér
Kis Denevér
akumaNeko


Hozzászólások száma : 69
Join date : 2010. Feb. 08.
Age : 30
Tartózkodási hely : Jászberény / Budapest

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyHétf. Ápr. 14, 2014 2:04 pm

Üdvözletem hölgyeim, felhívnám a figyelmüket eme két linkre ami a 87. és a 88. fejezet magyar fordításait takarja.
87
88
Vissza az elejére Go down
May Rin-chan
Maid
Maid
May Rin-chan


Hozzászólások száma : 1970
Join date : 2009. Sep. 28.
Age : 28
Tartózkodási hely : Viktoriánus London

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyKedd Ápr. 15, 2014 8:11 pm

Ha a Ciel körül keringő spekulációk igazak, akkor egy sokkal össze tetteb karakter lenne, mint most. Talán jobban is kedvelném akkor Very Happy A mangát meg majd elolvasom, ha lesz rá időm. Remélem Yana kezd észhez térni és vissza térhetünk az eredeti színvonalhoz.
Vissza az elejére Go down
Gothic Lady
Vampire Queen
Vampire Queen
Gothic Lady


Hozzászólások száma : 4875
Join date : 2008. Jun. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Mad Victorian Tea Party

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptySzomb. Ápr. 19, 2014 2:37 pm

akumaNeko köszönjük, egyik barátnőmnek nagy segitség Smile

Szerintem határozottan kezdünk jó irányba haladni!

Először is, megtaláltam a Sebby kezén levő jelet Salamon kis kulcsaiban, "Salamon pentagrammja":
Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Pentagram_of_solomon_www.kepfeltoltes.hu_

És elgondolkodva Maphas-on, aki mostmártöbb mint valószinű Seb, vagy legalább is róla mintázták...vajon elárulja majd a mesterét?:
"In demonology, Malphas is a mighty Great President (a Prince to some authors) of Hell, having forty legions of demons under his command. He builds houses, high towers and strongholds, throws down the buildings of the enemies, can destroy the enemies' desires or thoughts (and/or make them known to the conjurer) and all what they have done, gives good familiars, and can bring quickly artificers together from all places of the world.

Malphas accepts willingly and kindly any sacrifice offered to him, but then he will deceive the conjurer.

He is depicted as a crow that after a while or under request changes shape into a man, and speaks with a hoarse voice. He also rises from the vanity of mankind, his corruption plagues those he touches and he render the conjurer mentally insane in forms of madness, dementia, hallucinations, mighty illusions, these are just a few of the tricks Malphas has up his sleeve."

(előző post-omban linkeltem magyarul)

A mostani fejezethez....
Elég véresen kezdődik, nekem tetszik ez X3 Finniről megtudunk valami keveset.
Azon jót szórakoztam hogy a boszi azt hiszi Sebastianról és Cielről, hogy sátánisták, nem pedig hogy démon-ember paktuk xD És Seb reakciója..."What?" LOOOL Azt hittem mikor látta Seb kezén a fent linkelt jelet, akkor felismerte, hogy démon. Hiszen boszorka. De úgy látszik nem. Igy se gond, bár akkor érdekesebb lett volna a dolog egy fokkal...
Mellesleg ha a jel nem lenne elég bizonyiték, a 15.oldalon Salamon kis kulcsaibóla többi szimbólum/jel is szerepel.
Sullivan vérfarkasokkal paktált le valami varázslattal, de hogy több is van? Érdekes, szerintem nem volt rossz fejezet...de most meg Ciel hisztizik és haza akar menni v.v'


Vissza az elejére Go down
http://vampireknight.heavenforum.org
May Rin-chan
Maid
Maid
May Rin-chan


Hozzászólások száma : 1970
Join date : 2009. Sep. 28.
Age : 28
Tartózkodási hely : Viktoriánus London

Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 EmptyCsüt. Ápr. 24, 2014 4:32 pm

Na, az elején végre egy kis izgalom. Kezdünk visszatérni a régi színvonalhoz Very Happy Amúgy Malphas személyisége csak számomra hasonlít Lokiéra vagy csak én látok bele dolgokat?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kuro shitsuji - The Black Butler   Kuro shitsuji - The Black Butler - Page 38 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Kuro shitsuji - The Black Butler
Vissza az elejére 
38 / 40 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-
» Kuro shitsuji - The Black Butler

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vampire Knight & Kuroshitsuji Hungary :: † Vampire Knight & Kuroshitsuji † :: ~†~Kuroshitsuji~†~-
Ugrás: